۱۳۹۶ آبان ۲۲, دوشنبه

زلزله غرب ایران وضعیت وخیم مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه
در زیر چکمه های سیاه حاکمان دزد و فاسد و جانی چه آسان سرما و زمستان جان میگیرد
۳بهمن ، ماتیار شماعی  یکساله
۴بهمن، سارینا ذهابی ۲ ساله
۵بهمن، نوشین محمدی
محمد صیفوری”نوزاد ۴ماهه قربانی دیگر سرمازدگی در منطقه زلزله زده روستای کوئیک صیفوری است که بدلیل سرما وعفونت ریه جان خودرا ازدست داد.اما همه چیز دست کمی از روزهای اول پس از وقوع زمین لرزه ندارد.
تنها تفاوت دمای هواست سرمای جان گیر زندگی درمنفی ۱۰ درجه

درست مثل ساعت های اولیه که هوا رو به تاریکی می‌رفت و مردم در کنار پیاده‌رو و یا فضاهای سبز آتش‌هایی کوچک و بی‌جان روشن می‌کردند؛ شوکه و آرام بودند، اما به محض دیدن ماشین های حمل چادر به سمت آن هجوم می‌بردند، صدای آب در تمام شهر شنیده می‌شد، لوله های آب ترکیده، صدای گریه بچه ها و فریادهایی منقطع در بیمارستان تخریب شده شهر که در فضای باز آن تنها یک چادر وجود داشت با میزی بزرگ که پر از داروهایی بدون نظم و ترتیب بود و زنی در کنار میز در آن سرمای استخوان سوز که با تاریکی بیشتر هم می‌شد از درد به خود می‌پیچید؛ درست مثل الان، سه ماه بعد از حادثه که مردم همچنان از درد به خود می‌پیچند، با مشکلاتی به مراتب بیشتر، با بیماری هایی واگیردار که منطقه را به شکلی تب‌دار جلوه می‌دهد.

همه چیز مثل روزهای اول است؛ مردم با کنسرو روز را به شب می‌رسانند، کودکان دچار سوتغذیه شده‌اند، وضعیت بهداشتی بحرانی شده است یک حمام برای ۱۰ خانوار اگر هم شانس بیاورند، ۵ خانوار از یک سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند.

از بیمارستان صحرایی خبری نیست، نوزادان در صف ویزیت اندک متخصصان اطفال حاضر در مناطق هستند؛ تازه اگر شانس بیاورند و در سرپلذهاب باشند، وضعیت روستاها که بماند؛ منهای رفت و آمد مردم در روزهای اول و بارقه های امیدی که در دل مردم در همان روزها ایجاد شد؛ شباهتی به منطقه ای ندارد که به سمت ساخت و ساز برود. بیشتر ویرانی است و ناامیدی عمیقی که در عمق رفتار مردم مشاهده می‌شود، حتی از شوک و آرامش روزهای اول هم خبری نیست، آنها با واقعیت مواجه شده و عصبانی هستند تا جایی که به محض ورود تریلی و یا کامیون های مخصوص حمل کانکس های مسکونی و سرویس بهداشتی که به جرات می‌توان گفت بیشترین آن کمک‌های مردمی هستند، بی محابا به سمت آن خیز برمی‌دارند و با فریاد کمترین حق خود را می‌خواهند؛ بهداشت!

درحالی که مسئولان در رسانه ملی اعلام کرده اند که به همه زلزله زدگان کانکس رسیده اما تصویر و خبرهای منتشر شده توسط مردم زلزله زده در کرمانشاه و سرپل ذهاب نشان می دهد که کماکان در چادر و بدون هیچ گونه وسایل گرمایشی و امکانات اولیه زندگی می کنند.
تاکنون بیش از ۵ شهروند زلزله زده کرمانشاه به علت سرمازدگی و بیماری های دیگر و فقدان امکانات پزشکی مناسب جان خود را از دست دادند و بیش از ۲۰ تن خودکشی کردند.
و فاجعه ادامه دارد تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی بر سر کار است جز مرگ نمی رویاند

این ما هستیم که باید زمستان سرد و سیاه میهن را تبدیل به بهار آزادی بکنیم
این ما هستیم که باید با سرنگونی این رژیم فاسد جنایتکار زندگی را به ارمغان بیاوریم
و پایانی دهیم به این همه رنج و درد و عذاب مردم 
به گزارش رسانه های حکومتی در فصل سرمای بسیار شدید در مناطق زلزله زده کرمانشاه، هم اکنون ۸۵ هزار تن از مردم زلزله زده در خارج از خانه های خود و عمدتا در چادر بسر می برند و با گذشت نزدیک به یکماه و نیم از زلزله، کمترین رسیدگی از سوی کارگزاران رژیم به آنها صورت نگرفته است. یک رسانه حکومتی می نویسد: ‌چهره کلی شهر (سرپل ذهاب) تفاوت چندانی با روزهای اولیه زلزله ندارد. اغلب افراد همچنان در چادر هستند و نسبت کانکس به چادر در مقیاس کلی شهر، ناچیز است.
مردم زلزله‌زده و بی‌پناه؛ سر پل ذهاب روز جمعه بعد از نمایش جمعه در این شهر در اعتراض به بی‌تفاوتی و عدم پیگیری کارگزاران رژیم نسبت به وضعیت زلزله‌زدگان، اجازة سخنرانی به فرهاد تجری، عضو مجلس ارتجاع ندادند.
در کنار این همه مصیبت های زلزله در لابلای اخبار از درز اینهمه فاجعه خبرهائي از آن روی سکه فاجعه برق انسانیت چشمها را میگیرد یکی از این داستانها داستان هانیه قهرمان است
من لینک داستان را براتون میگذارم

اعتراف مشرق: نابسامانی در توزیع کانکس
قاسم جاسمی عضو مجلس ارتجاع ازکرمانشاه اعتراف کرد برخی کانکس‌هایی که به زلزله‌زدگان داده شده، استحکام کافی ندارند
با اولین توفان کانکس زلزله‌زدگان بر سر مردم آوار شد + فیلم
بعد از یک ماه هیچ رسیدگی به زلزله زدگان نشده است اولین توفان زمستانی پنجشنبه‌شب کانکس‌هایی که توسط سپاه پاسداران با پایین‌ترین کیفیت برای زلزله‌زدگان سرپل ‌ذهاب ساخته شده و به‌عنوان خانه دائمی به مردم تحویل داده شد؛ را بر سر مردم آوار کرد.
بارش برف و تگرگ در مناطق زلزله‌زده و سرما شرایط زندگی و زیستی را برای زلزله‌زدگان که از حداقل‌های زندگی محرومند؛ سخت‌تر کرده است.
یک رسانه رژیم نوشت:‌ وزش باد شدید از شب گذشته در استان کرمانشاه آرامش افرادی که در منازل خود و زیر سقف زندگی می‌کنند را به هم زده و در این میان تصور این‌که هموطنان زلزله‌زده در چادر و با صدای نایلونهای روی آن باید روزگار را بگذرانند آزار دهنده می‌شود.
بنابراین گزارش با این سر و صدای آزار دهنده بسیاری از خانواده‌ها به ناچار ترجیح می‌دهند بیرون از چادر بمانند و این خود سبب بروز بیماریهای بسیاری از جمله سرماخوردگی می‌شود.
وضعیت نامناسب آبگرفتگی معابر عمومی و چادرها از یک طرف و زباله‌های انباشته شده در سطح شهر و روستا از طرف دیگر سبب ایجاد چهره‌ای زشت از روستا و شهر شده است.

زلزله یک استان مملکت را ویران کرد و بقیه استانها را داغدار. اما این وسط بودند کسانی که نه تنها مصیبت ندیدند، بلکه داغدار هم نشدند، سهل است به نان و نوایی هم رسیدند! سپاه غارت‌گر و بدنام پاسداران را می‌گویم. عناصر مسلح و رذلی که حتی در میانه داغ و درد مردم هم، دنبال پر کردن جیب خودشان هستند. بله همین پاسدارانی که طشت رسوایی مؤسسه‌های مالی غیرمجازشان، هر روز در خیابانهای مملکت از بام بانکهای نظام (شریک جرم پاسداران) فرو می‌افتد و همه را متوجه عمق پلشتی آخوندها و محافظانشان می‌کند.
آخرین شاهکار پاسداران، کیسه دوختن برای کانکس‌هایی است که قرار است به زلزله‌زدگان داده شود.

لینک فیلم گزارش خبرنگار سیمای آزادی از جوانرود و ثلاث باباجانی رژیم آخوندی مانع از رسیدن کمکهای هموطنان به مردم زلزله‌زده می‌شود

تلویزیون اسکای نیوز طی گزارشی درباره واکنشهای خشمگینانه مردم از بی‌عملی رژیم آخوندی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان گفت: اپوزیسیون نیز در رابطه با شکست رژیم حاکم در ارائه هرگونه کمکهای انسانی می‌گوید، این در حالیست که رژیم با تمام قوا از تروریسم و عوامل تروریستی خود در دیگر کشورها حمایت مالی می‌کند.

لینک متن و فیلم گزارش خبرنگارسیمای آزادی از هلال احمر سرپل ‌ذهاب؛ اینجا اقلام می‌گندند و از رده خارج می‌شوند 
 دو هفته پس از زلزله استان کرمانشاه  ابعاد عظیم خسارات  فاجعه زلزله روشن میشود 
استانداری کرمانشاه درباره خسارات ناشی از زلزله به این استان اعلام کرد: زلزله معادل بودجه 11سال استان کرمانشاه خسارت اقتصادی وارد کرد.
ویرانی هفت شهر و بیش از ۷۷.۵درصد روستاهای کرمانشاه یعنی چیزی حدود یک‌هزار و ٩٤٠ روستا و 31هزار خانه ویران شده در زلزله خسارات سنگین به بخشهای تولیدی از جمله 7000واحد صنفی و تولیدی در این استان در حالی‌که استان کرمانشاه به‌عنوان رکورددار بیکاری در میان استانهای کشور مطرح است، و هم‌چنین خسارات سنگین به تاسیسات کشاورزی، بیمارستانها و مراکز خدمات درمانی، و ویرانی صدها مدرسه و کلاس درس در مناطق زلزله‌زده حکایت می‌کنند.

پس از زلزله در استان کرمانشاه، مردم روستاهای کوئیک، تپه نوشیروان، زرین چوب از توابع سرپل ‌ذهاب و روستای امام عباس، که بیشترین آسیب را در این حادثه دیده‌اند، هم‌چنان از فقدان حداقلهای ضروری برای مقابله با سرما و مشکلات زمستان رنج می‌برند
با توجه به سرمای شدید هوا در این مناطق که گاهی به 15درجه زیر صفر نیز می‌رسد، مردم چشم انتظار کمکهای بیشتری هستند. اما رسانه‌های رژیم اعتراف می‌کنند: آنچه که بیشتر محسوس است نیروهای نظامی هم‌چون ارتش، سپاه و نیروی انتظامی هستند که حضور پررنگی را در این مناطق دارند.

زندانیان سیاسی عقیدتی بند زنان زندان اوین ، صنایع دستی خود را به زلزله‌زدگان کرمانشاه هدیه دادند. بنا‌ به این گزارش تعدادی از زندانیان سیاسی عقیدتی بند زنان زندان اوین با فروش کارهای هنری که خود آنها را با دستان خود تهیه کرده بودند؛ به هموطنان زلزله‌زده کرمانشاه کمک کردند. این کاردستیها در بازارچه خیریه‌ای که به همت فعالان مبارزه با آسیبهای اجتماعی برگزار شد، بفروش رسید. درآمد حاصله، هزینه خرید چادر و پوشاک گرم برای زلزله‌زدگان منطقه دشت ذهاب در غرب کشور شد.
اهدای درآمد فروش صنایع زنان زندانی اوین به زلزله‌زدگان کرمانشاه

باران در سرپل ‌ذهاب برای زلزله‌زدگانی که در چادر زندگی می‌کنند، مشکلاتی به‌وجود آورده است.
فیلمی از مادران و زنانزلزله زده در سرپل ‌ذهاب که چادرهای آنها را آب گرفته است أنسوی فاجعه زلزله را نشان میدهد 
مادر میگوید: برادرم یه کم آجر برامون بیاورید برای چادرهامون تا جامون رو بلندتر کنیم، به خدا آب اومده همه جای زندگیمون، به خدا هیچی نداریم بدبختیم بیچاره ایم - فقط یک ماشین آجر بیاورید تا بذاریم داخل چادرها آب بیشتری نیاد بینمون ، خیلی بدبخت بیچاره ایم به فریادمون برسید
هم‌چنین تصاویری از گورهای جمعی  مربوط به جانباختگان زلزله اخیر که  ابعاد گسترده فاجعه زلزله را نشان می‌دهد.
تصاویری از گورهای جمعی
جمعه شب۳آذرماه ۹۶ چادر یکی از زلزله‌زدگان در شرایطی که هوا به ۳درجه زیر صفر رسیده است
در حالیکه وضعیت فعلی زلزله‌زدگان بسیار بحرانی است و باید در این هوای یخبندان به کانکس انتقال پیدا کنند. اما رژیم آخوندی نه تنها هیچ‌گونه کمکی به آنها نمی‌کند بلکه کمکهای ارسالی که از سوی مردم به هموطنان زلزله‌زده می‌شود را دزدیده یا برای پاسداران جنایتکار خود استفاده می‌کند یا به‌عنوان کمکهای رژیم آخوندی به سوریه می‌فرستدجمعه شب ۳آذرماه ۹۶ چادر یکی از زلزله‌زدگان در شرایطی که هوا به ۳درجه زیر صفر رسیده است
در حالیکه وضعیت فعلی زلزله‌زدگان بسیار بحرانی است و باید در این هوای یخبندان به کانکس انتقال پیدا کنند. اما رژیم آخوندی نه تنها هیچ‌گونه کمکی به آنها نمی‌کند بلکه کمکهای ارسالی که از سوی مردم به هموطنان زلزله‌زده می‌شود را دزدیده یا برای پاسداران جنایتکار خود استفاده می‌کند یا به‌عنوان کمکهای رژیم آخوندی به سوریه می‌فرستد
سخنرانی مریم رجوی در مراسم همبستگی با هموطنان زلزله‌زده در غرب ایران
در همیستگی با با هموطنان زلزله‌زده در غرب ایران مجاهدین اشرفی در آلبانی مراسم هفتم قربانیان زلزله را برگزار کردند در این مراسم که دکلمه و ترانه هائی به زبان فارسی و کردی اجرا شد خانم مریم رجوی سخنرانی کردند

متن سخنرانی خانم مریم رجوی:
امروز این جا جمع شده‌ایم به‌یاد هموطنان جان‌باخته در زلزله استان کرمانشاه و همدردی با مجروحان و مصدومان این واقعه و ده‌ها هزار خانواری که خانه‌ و سرپناه‌شان ویران شده است.
هموطنان عزیز، خواهران و برادران گرامی،
امروز این جا جمع شده‌ایم به‌یاد هموطنان جان‌باخته در زلزله استان کرمانشاه و همدردی با مجروحان و مصدومان این واقعه و ده‌ها هزار خانواری که خانه‌ و سرپناه‌شان ویران شده است.
جمع شده‌ایم ‌به‌خاطر همدردی با کسانی که عزیزان‌شان زیر آوار ماندند و هر چه گریه کردند و هر چه فریاد کشیدند، کسی به‌داد آنها نرسید و همدردی با کسانی که حتی وقتی توانستند فرزندان و بستگان‌شان را زنده از زیر آوار بیرون بکشند، اما بعد از آن کسی نبود که به‌جراحت آن‌ها رسیدگی کند و جان‌شان را نجات دهد.
به مردم مصیبت‌زده و داغدار کرمانشاه، از طرف مقاومت ايران، عميق‌ترين تسليت‌را تقديم مي‌كنم و تكرار مي‌كنم كه قلب ما باشماست و دعاهاي ما براي شماست.
هم چنین به‌خواهران و برادران‌مان و به‌فرزندان‌مان در سرپل‌ ذهاب، در قصر شیرین، ثلاث باباجانی، ازگله، کرند، اسلام‌آباد، گیلان غرب، روانسر، جوانرود، پاوه، صحنه، دالاهو، تازه آباد و کرمانشاه، می‌گوییم:
هاو درد و هاو غم‌تانم خه‌لکی داغداری کورد.
و می‌خواهم از زبان شاعر بزرگ مردم کردستان، مولویِ کرد، بگویم که:
دوباره دلم باز پر غم شده
درین جمع، ماتم فراهم شده
دل از هجر و دوریست بس بیقرار
ز اندوه، نور دو دیده ست تار
آخرین اخبار از زلزله کرمانشاه

به‌رغم گذشت یک هفته از زلزله مرگبار در غرب کشور هنوز مردم زلزله‌زده و مصیبت دیده از کمترین امکانات زیستی برخوردار نیستند. 
وجود لاشه حیوانات کشته شده از یک‌سو و زباله‌هایی که جمع‌آوری نمی‌شود امکان وقوع بیماریهای مسری در شهر را گسترش داده است. در این میان کارگزاران رژیم هیچ‌گونه عملی برای پاکسازی شهر و جلوگیری از وقوع فاجعه انجام نمی‌دهند. بسیاری از روستاها هنوز نه چادر دارند، نه غذا، نه آب و نه برق. رویکرد رژیم دزد، فاسد و چپاولگر ولایت‌فقیه که مردم داغدار و آواره را در فصل سرما در میان ویرانه‌ها رها کرده خشم و انزجار عمومی را برانگیخته است.
بیشتر بخوانید
و اینهم از شیادی روحانی در واکنش به انعکاس گستردة‌ بی‌عملی رژیم در قبال هموطنان زلزله‌زده
او گفت:‌ «بسیار زشت است که برخی رسانه‌های خارجی که گاهی می‌خواهند خود را طرفدار مردم نشان دهند، در روز سخت مردم به جای این‌که به فکر آنها و حمایت از آنها باشند، به فکر ایجاد اختلاف میان مردم هستند. هیچگاه میان دولت و مردم فاصله‌یی وجود ندارد... خزانه متعلق به مردم است».

این آخوند شیاد برای توجیه بی‌عملی خود افزود:‌ مصیبتها تنها با کمک خدا برطرف خواهند شد.
لینک گزارش العربیه از مشکلات مردمزلزله‌زده ایران
روز سه‌شنبه ۳۰آبان 96 یک هموطن زلزله‌زده که روستای‌شان ویران و ۲۵تن از خانواده و اقوامش کشته و ۸۰تن دیگر زخمی شدند در مصاحبه‌یی تکان‌دهنده به سیاستهای مداخله‌جویانه رژیم آخوندی در کشورهای منطقه با ثروت مردم ایران حمله کرد و گفت: این دولت به کشورهای عرب کمک می‌کند به همه دنیا کمک می‌کند اما به روستای خودش کمک نمی‌کند به‌خاطر انسانیت کمک کنید

به گفته افراد محلی آسیب دیده، در چند روستای بین شهر ازگله و سرپل‌ذهاب در کرمانشاه، بوی شدید تعفن اجساد مانع تسهیل رفت و آمد به اطراف خانه‌ها شده است. تلفات در روستاها به‌صورت تصاعدی در حال افزایش است
در روستای کوییک سرپل‌ذهاب هنوز هم دادرسی نیست که به درد مردم مصیبت دیده برسد. هموطنی که خودش پیکر عزیرانش در روستا را به خاک سپرده می‌گوید 35نفر را از زیر آوار در آوردیم و در هر گودال 5تا6جسد را دفن کردیم. در این روستای بیش از 120نفر جان باختند. لینک فیلم
سیل کمکهایمستقل مردمی برای زلزله‌زدگان رژیم آخوندی را دچار وحشت کرده و مقامهای امنیتی و سرکوبگر رژیم برای ممانعت از آن، به دست و پا افتاده‌اند.
رژیم ضدبشری آخوندی روز شنبه ۲۷آبان ۹۶؛ تردد خودروهای شخصی به مناطق زلزله‌زده را ممنوع کرد؛ مردم برای جلوگیری از دزدی و چپاول وسایل جمع‌آوری شده برای زلزله‌زدگان توسط عوامل رژیم؛ خودشان مستقیماً آن را به زلزله‌زدگان می‌رساندند؛ پلیس راه استان کرمانشاه از تردد خودروهای شخصی از اسلام‌آباد غرب به سرپل‌ذهاب جلوگیری می‌کند.گزارشگر سیمای آزادی روز جمعه گزارشی درباره غارت اجناس زلزله‌زدگان از بیستون کرمانشاه فرستاد
مردم سنندج علیه بی‌عملی رژیم آخوندی در کمک به زلزله‌زدگان تظاهرات کردند لینک فیلم
رژیم آخوندی پس از فاجعه زلزله کرمانشاه ضمن اعتراف به وضعیت بحرانی ساختمانها و بیمارستانها آن را توجیه می‌کند.
روز جمعه ۲۶آبان ۹۶مردم زلزله‌زده گیلانغرب مقابل فرمانداری رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. زلزله‌زدگان در اعتراض کمبود چادر و امکانات اولیه استقراری اقدام به تجمع کردند.
شماری از زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر با انتشار نامه‌ایی، ضمن ابراز ناراحتی و همدردی با آسیب دیدگان زلزله رخ داده در منطقه غرب کشور از تشکلات کارگری و فعالان مدنی خواستند که «با کمک‌های بهداشتی، آموزشی و مددکاری به یاری این قشر زحمت‌کش و آسیب دیده در زلزله ۷.۳ ریشتری بشتابند و تا زمان رفع تمامی نیازهای آنان از هیچ کوششی دریغ نکنند
متن این نامه 
جدال مفتضحانه سرکردگان و باندهای رژیم در جریان فاجعه زلزله کرمانشاه که آن روی سکه اهمال و بی‌اعتنایی به درد و رنج مردم مصیبت دیده است هم‌چنان ادامه دارد و تلاش می‌کنند تا در این دعاوی ننگین، مسئولیت سیاستهای تبهکارانه و ابعاد خرابیها و فقدان حداقل کمک‌رسانی که خشم و انزجار مردم به جان آمده را برانگیخته است، به گردن دیگری بیندازند.
بیشتربخوانید
گزارشگر اکیپ خبرگزاری فرانسه: بیشتر کمکهایی که بین مردم توزیع می‌شد متعلق به افراد خصوصی بود
شمار زیادی از مجروحان به‌خاطر وضعیت اسفبار بیمارستانها و عدم خون رسانی یا حتی تزریق سرم در حضور نزدیکان خود جان داده‌اند. شماری از مردم در سرمای شبها بر اثر سرما جان سپردند که سه کودک خردسال و یک زن در میان آنها دیده می‌شوند. خبرگزاری رویتر در روز ۲۳آبان در گزارشی از وضعیت مردم زلزله‌زده در غرب ایران نوشت: بازماندگان زلزله در ایران به‌خاطر نبود سرپناه و غذا معترض هستند. مقامهای رژیم ایران عملیات نجات را به این بهانه که دیگر امکان پیدا کردن افراد (زنده نیست)، متوقف کردند. آنها روز سختی را برای برآورده کردن نیازهایشان به غذا، آب و پناهگاه سپری کردند. مریم آهنگ که 10تن از اعضای خانواده‌اش را در شهر سرپل‌ذهاب از دست داده است، گریه کنان با تلفن همراه به رویتر گفت: ما گرسنه هستیم. ما در سرما به‌سر می‌بریم، ما بی‌خانمان هستیم ما در این دنیا تنها مانده‌ایم. رضا... گفت ما دو شب در سرما گذراندیم. کمکها کجایند؟. برخی از مردم به‌خاطر تخریب ساختمانهایشان که در طرح مسکن مهر ساخته شده بود، خشمگین هستند».
در همین حال نیروهای سرکوبگر از ورود کمکهای مردمی به سرپل‌ذهاب جلوگیری کرده و این کمکها را از کامیونها و خودروها پیاده کرده و در اختیار خود می‌گیرند. در خروجی دیواندره، کامیونهای کمکهای مردمی را متوقف کرده و به بهانه این‌که کمکها باید از طریق هلال احمر توزیع شود، چادرها را می‌دزدند... در مسیر کرمانشاه به سرپل‌ذهاب عوامل رژیم حدود ۲۰۰۰چادر و پتو را به سرقت برده‌اند.

زندانی سیاسی علی معزی پدر دو مجاهد اشرفی طی پیامی از زندان تهران بزرگ اعلام کرد:
با کمال تأسف زلزله شدید در مناطق مرزی استان کرمانشاه، مصیبتی چند برابر به همه رنجها و گرفتاریهای مردم آن منطقه افزود.
ضمن اعلام همدردی عمیق خویش با خانواده‌های داغدار و مجروحان و همه آنهایی که امکانات خود را از دست داده‌اند، از بستگان و آشنایان و دوستان خود خواهشمندم کمکهای نقدی و کالایی خود را مستقیماً به‌دست هموطنان زلزله‌زده برسانند، چرا که به یاد داریم که در حادثه زلزله اردبیل و بم چگونه بسیاری از کمکهای داخلی و خارجی که از کانالهای حکومتی می‌گذشت، بدون این‌که به دست زلزله‌زدگان برسد از محلهای دیگری سر در می‌آورد. اکنون که فساد و فلج بسیاری از ارگانهای حکومتی بسیار فراتر از آن زمان است، بجاست که مردم کمکهای خود را توسط اهالی و انجمنهای مردمی با سرعت بیشتر و بدون دخالتهای دولتی به‌دست زلزله‌زدگان برسانند. 
از خداوند رحمان جبران مافات و تسکین آلام دردمندان را خواهانم.

این زلزله آینه تمام نمائي شد که فساد و دزدی در عین جنایت و ارزان بودن جان مردم و عدم رسیدگی به زلزله زدگان  را بخوبی به تصویر شد به‌دنبال گزارشات مختلف از بی‌عملی رژیم به‌منظور رسیدگی به مردم مناطق زلزله‌زده، رسانه‌های حکومتی گوشه‌هایی از وضعیت فاجعه‌بار مردم مصیبت دیده در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه را منعکس کردند
پس از گذشت پنج شبانه روز از زلزله ویرانگر غرب کشور، هموطنان زلزله‌زده از بی‌عملی کارگزاران پلید آخوندی فریاد اعتراضشان به آسمان بلند است.
مردم در شهرهای مختلف کمکهای مردمی خود را به‌طور گسترده برای مناطق زلزله‌زده ارسال می‌کنند ولی کارگزاران رژیم تقسیم و توزیع آنها مانع‌تراشی می‌کنند.
در حالیکه مردم مصیبت دیده در مناطق زلزله‌زده، در سوز سرما، بی‌سرپناه و بدون آب و غذا، توسط رژیم آخوندی به‌حال خود رها شده‌اند، مخاصمات در رأس رژیم بر سر افتضاح ساختمانهای مسکن مهر که زمینه را برای تلفات بیشتر مردم فراهم کرده، ادامه دارد.
روزنامه نیویورک تایمز روز پنجشنبه 25آبان گزارش خبرنگارش را از اسلام‌آباد درباره وضعیت وخیم زلزله‌زدگان درج کرد و از جمله نوشت: بیمارستانی که با هزینه 15میلیون دلاری طی 8سال ساخته شده بود و توسط وزیر بهداری رژیم ایران افتتاح شده بود در عرض 30ثانیه مانند یک قوطی نوشابه در دستان یک بچه فروریخت در حالی‌که ساختمان بیمارستان اصلی که 40سال قبل ساخته شده بود در کنار آوار ساختمان جدید سرجایش ایستاده است. و افزود مردم ایران از ساختمان سازیهای با کیفیت بسیار پایین در مناطق زلزله‌زده خشمگین هستند
اینهم عکسی از دایه سلطنه مادر فرزاد کمانگر شهید که خستگی ناپذیر مشغول جمع آوری کمک برای زلزله زدگان است 
مادر فرزاد کمانگر
روز سه‌شنبه 23آبان پس از دو روز که از فاجعه زمین‌لرزه غرب کشور می‌گذشت و در حالی که سوگ و ماتم سراسر کشور را فرا گرفته، تازه خامنه‌ای به صحنه آمد
درجائي که مردم پشت آمبولانس برای انتقال مجروحین مانده اند می بینیم که ۸۰۰آمبولانس خاص گله های پاسدار نگهداری میشود و از استفاده از آنها برای مردم مجروح دریغ میشود:
روز دو‌شنبه ۲۲آبان‌ماه ۹۶خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس به‌نقل از استاندار رژیم در کرمانشاه نوشت: کمبود آمبولانس، مهم‌ترین مشکل امدادرسانی به مجروحان زلزله غرب کشور است. 
این در حالیست که خبرگزاری مهر آخوندی درست ۱۵روز پیش از زلزله غرب کشور یعنی یک‌شنبه ۷آبان به‌نقل از رئیس اورژانس رژیم از استقرار ۸۰۰آمبولانس در مسیر گسیل گله‌های پاسدار و بسیجی برای دخالت در عراق تحت عنوان برگزاری مراسم اربعین خبر داده بود.
روز دو‌شنبه ۲۲آبان‌ماه ۹۶خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس به‌نقل از استاندار رژیم در کرمانشاه نوشت: کمبود آمبولانس، مهم‌ترین مشکل امدادرسانی به مجروحان زلزله غرب کشور است. 
این در حالیست که خبرگزاری مهر آخوندی درست ۱۵روز پیش از زلزله غرب کشور یعنی یک‌شنبه ۷آبان به‌نقل از رئیس اورژانس رژیم از استقرار ۸۰۰آمبولانس در مسیر گسیل گله‌های پاسدار و بسیجی برای دخالت در عراق تحت عنوان برگزاری مراسم اربعین خبر داده بود.
نمونه ای دیگر اخباری است که از دزدی و چپاول سپاه پاسداران گزارش شد آنها به جای بیرون کشیدن مردم از زیر آوار مشغول جمع آوری طلا و جواهرات مردم اند کار انقدر خراب شد که:

سخنگوی سپاه خود به میدان آمد و خبر سرقت را داد او وقیحانه گفت: ۲۰ کامیون امدادی هلال احمر به مقصد نرسید.
عده‌یی از مزدوران بسیج و سپاه و دوربین و وسائل خبرنگاری وارد منطقه‌یی که به تیپ ۳۵ارتش واگذار شده می‌شوند و با ایجاد یک شوی تلویزیونی سعی در نشان‌دادن این می‌کنن که سپاه و بسیج دارد به مردم کمک می‌کند و آب و غذا به مردم می‌دهد که دو تن از سربازان وظیفه به این برخورد و رفتار اعتراض می‌کنند که الآن چه وقت این کارهاست و به جای این کارها بیایید کمک کنید که بین نیروهای ارتش تحت‌امر رژیم و مزدوران سپاه و بسیج درگیری روی می‌دهد.
سه‌شنبه ۲۳آبان ۹۶ آخوندروحانی بعد از 48ساعت تأخیر برای استفاده تبلیغاتی به منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب سفر کرد اما با خشم و اعتراض زلزله‌زدگان، رسوا و مفتضح شد
 آخوند روحانی وقیحانه با مقصر جلوه دادن غارت‌شدگان گفت از پول بانک مرکزی نمی‌توان برای حل این مشکل آخوند روحانی از ترس خشم مردم از داخل خودرو سخنرانی می‌کرد و جرأت بیرون آمدن و رفتن به داخل جمعیت را نداشت.
رژیم که جز دزدی و تبلیغات کاری نمیکند بلکه مانع رسیدن کمکهای مردمی میشود

روز چهارشنبه ۲۴آبان ۹۶ مردم زلزله‌زده و بی‌سر پناه و گرسنه، بعد از 3 شبانه روز، اولین هلیکوپتری که دیدندبه آن هجوم بردند که چادر بگیرند، اما به‌دلیل بی‌کفایتی کارگزاران رژیم و این‌که نمی‌دانند چطوری توزیع کنند، ظاهراً اغلب مردم برگشتند و از خیر چادر هم گذشتند. و بهتر دیدند که در سرما سر کنند ولی توهین و دشنام نیروهای رژیم را نشنوند.
عضو مجلس ارتجاع از کرمانشاه بعد از بازدیدی که از مناطق زلزله زده داشت به جانباختن بیش از 1000نفر اعتراف کرد و گفت اینجا قیامت است. به روستای «قلمه‌ذهاب» و «بیامه‌علیا» کمکی نرسید.
فاجعه آنجاست که  افسر سرکوبگر نیروی انتظامی به هموطن زلزله‌زده حمله کرد و بسته کمک را از دست او گرفت 
لینک فیلم صحنه تکان‌دهنده ولحظه بیرون کشیدن کودک از زیر آوار 
اولویت آخوندها لاپوشانی ابعاد فاجعه و جلوگیری از اعتراضهای مردمی در مناطق زلزله‌زده است

رژیم آخوندی و سردمداران جنایتکارش بی‌اعتنا به درد جانکاه مردم داغدیده و بی‌خانمان، در صدد هستند از یک سو ابعاد فاجعه را لاپوشانی کنند و از سوی دیگر با تدابیر سرکوبگرانه از شکل‌گیری اعتراضات اجتماعی و بروز خشم و انزجار مردم جلوگیری کنند. خامنه‌ای بلافاصله بعد از وقوع زلزله محمدعلی جعفری سرکرده پاسداران و پاسدار علی فضلی جانشین سرکرده بسیج را روانه مناطق زلزله‌زده کرد. سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر به جای ارسال کاروانهای کمک و اعزام نیروهای کمکی ستونی از خودروهای یگانهای ضدشورش و موتورهای پاسداران را به منطقه اعزام کردند. چیزی که خشم و انزجار عمومی را برانگیخت. به گزارش شهود عینی پاسداران هیچ نقشی در کمک‌رسانی به مردم ندارند و تنها مأموریتشان جلوگیری از اعتراضات مردمی است.

تخریب ۹۰٪ خانه‌های موسوم به مسکن مهر در فاجعه زلزله کرمانشاه
جدال باندهای درونی رژیم با استفاده از فرصت زلزله و خانه خرابی مردم محروم، به‌منظور تسویه‌حساب و فرار از عواقب فروریزی اکثر ساختمانهای پروژه مسکن مهر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، بالا گرفته است. این در شرایطی است که مردم مصیبت‌زده از دریافت حداقل امکانات و رسیدگیهای لازم از سوی ارگانهای حکومتی محروم مانده‌اند.
جهانگیری معاون اول آخوند روحانی وقوع زلزله و بی‌خانمانی مردم را فرصتی برای تسویه‌حساب با باند رقیب دانست و روز بعد از وقوع زلزله اعلام کرد: بیشتر خانه‌های تخریب شده در زلزله متعلق به ساختمانهای مسکن مهر بوده است.
وی نامی از ارگانهای سازنده این ساختمانها نبرد ولی تلویحا مسبب این وضعیت را دولت سابق دانست و دستور بررسی آسیب‌پذیر بودن این ساختمانها را صادر کرد. (رویداد 24 – 22/آبان/96)

روستاها دور از دسترس، جاده‌ها بسته، امکانات ارتباطی قطع شده و بازماندگان و یا داغدیدگان پیر و کودکان، حیرت‌زده هستند. کمبود امکانات، فقدان مدیریت کاردان، کمیته‌های کاغذی مقابله با وضعیت بحرانی، و روابط‌ عمومی‌هایی که کاهش درجه بحران در اطلاع‌رسانی، خط اول دستورالعمل‌های آنان است. اخبار غیررسمی و تلفنهای آشنایان از نقاط دورافتاده، نشان از شروع یک فاجعه می‌دهند. فاجعه بعد از پایان زلزله.

به اذعان مقامات رژیم، در جریان زلزله کرمانشاه، دست‌کم 12هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در مناطق زلزله‌زده به‌طور 100درصد تخریب شده و 45هزار واحد نیز نیازمند تعمیرات اس.. 
هم‌چنین اعلام شد که در این زلزله ۴۴مدرسه و واحد آموزشی تخریب شده و دیگر قابل استفاده نیستند. سایر مدارس باقی مانده نیز با خساراتی که دیده‌اند خطرناک توصیف شده و قابل استفاده نیستند. در فاجعه زلزله کرمانشاه حداقل 21دانش آموز و دو معلم چان خود را از دست داده‌اند.


تاکنون ۸۰ روستای مرزی استان کرمانشاه در ثلاث باباجانی، قصر شیرین و سرپل ذهاب به طور کامل تخریب شده و غیرقابل سکونت هستند. به اعتراف کارگزاران رژیم در شهرستان ثلاث باباجانی وضعیت بسیار وخیم است و خانه‌های مردم به صورت کامل نابود شده است.
یشترین تلفات زلزله در سرپل ذهاب است.  این واقعه چهره این شهر را تغییر داده است به طوری که می توان گفت نیمی از سازه های این شهر تخریب شده اند. برق قطع است و  در سراسر شهر صدای آمبولانسها به گوش می رسد که در حال انتقال مصدومان هستند  
بیشتر بخوانید


سرکرده قرارگاه ضدخاتم‌الانبیاءدر کرمانشاه: عمق زلزله در کرمانشاه بسیار زیاد است وی که از ارائه آمار قربانیان زلزله خودداری می‌کرد افزود: 60تا 100درصد روستاها تخریب شده است.

روستای امام عباس سرپل‌ذهاب کاملاً ویران شده است.
روستای نیوه‌کار ثلاث باباجانی کاملاً با خاک یکسان شده است،

آسوشیتدپرس گزارش کرد‌ بسیاری از مجتمع های مسکونی که به‌شدت در سر پل ذهاب آسیب دیده‌اند، بخشی از پروژه‌های ساختمانی است که در زمان احمدی‌نژاد ساخته شدند. پس از جنگ، رژیم ایران شروع به بازسازی شهر کرد. این پروژه هم‌چنین بخشی از پروژه مسکن احمدی‌نژاد برای کم درآمدها بود... اما ساختمان سازی نازلی داشت. در این طرح حدود 2میلیون واحد در ایران ساخته شد که شامل صدها واحد در سرپل‌ذهاب می‌باشد. بسیاری از این طرح انتقاد کردند و هشدار دادند که ساخت و ساز با این کیفیت پایین و نازل می‌تواند منجر به یک فاجعه شود.

بیمارستان این شهر بهمراه بیماران و پرسنل در زیر آوار رفت
رژیم ضد بشری تکاوران ارتش را با دستان خالی بدون هیچ تجهیزات حتی یک چراغ قوه روانه کرد
مردم خودشان با دست خالی مشغول بیرون کشیدن عزیزانشان از زیر آوار شدند در سرما بدون چادر و سرپناه و حتی آب خوردن هیچ کمکی از طرف رژیم صورت نگرفت 
مردم در شبکه مجازی از اینکه دستگاه دزد و چپاول شماره حسابهای مختلف برای کمک گرفتن از مردم و چپاول تبلیغ و معرفی کرده است را با کمک کلان خامنه ای آنهم از جیب مردم ایران به مردم میانمار و یا ساختن بیمارستان مجهز در اوگاندا خشم و اعتراض خود را عنوان کردند 


مردم زلزله‌زده سرپل‌ذهاب روز دوشنبه 22آبان، تجمع اعتراضی برگزار کردند. تجمع‌کنندگان به بی‌کفایتی رژیم آخوندی و عدم کمک‌رسانی اعتراض کردند.. رژیم آخوندی تاکنون هیچ کمکی به مردم نکرده و حتی یک لودر برای کنار زدن آوار به مردم نداده است.  معترضان می‌گویند افراد زنده زیر آوار هستند ولی سنگها سنگین است و وسیله‌یی برای نجات آنها ندارند

تخریب صددرصدی 12 هزار خانه، جانباختن 470نفر و مصدومیت 7150تن
دویچه وله با انتشار تصاویری به گوشه‌یی از فاجعه انسانی در کرمانشاه گزارش داد:‌ امدادگران می‌گویند هنوز فرصت دسترسی به بسیاری روستاها فراهم نشده و ممکن است آمار قربانیان از ۱۰۰۰نفر بگذرد. تعدادی از کشته شدگان زمین‌لرزه بدون ثبت در پزشکی قانونی دفن شده‌اند. شامگاه دوشنبه اعلام شد که ۱۲هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در کرمانشاه صددرصد تخریب شد‌ه‌اند. امدادگران گفته‌اند که عمق فاجعه هنوز آشکار نیست و روزهای بعد معلوم می‌شود. آواربرداری و جستجو در روستاهای دورافتاده مناطق زلزله‌زده با آهستگی انجام می‌گیرد. یکی از اهالی سرپل‌ذهاب گفته که مردم از زمان زلزله با لباس خانه در شهر سرگردانند و قطع بودن آب و برق و گاز و کمبود غذا و تشنگی آزارشان می‌دهد

خانم مريم رجوي رييس جمهور برگزيده مقاومت ايران به عموم خانواده هايي كه عزيزان خود را در زلزله شب گذشته در مناطق مختلف از جمله قصر شيرين، اسلام آباد، سرپل ذهاب، ثلاث باباجاني و كرند غرب از دست داده اند تسليت گفت.
خانم رجوي با تأكيد بر ‌سوابق تبهکارانه رژیم آخوندی در اهمال و بی‌مسئولیتی نسبت به نجات جان مردم در این گونه حوادث، از عموم جوانان بويژه در غرب كشور خواست برای نجات مردمی که زیر آوار مانده‌اند، برخیزند و كمكهاي خود را مستقيما به‌مصیبت‌زدگان و مجروحان و آسيب ديدگان این حادثه برسانند. وي افزود رو در روی رژیم ولایت فقیه، اکنون زمان همبستگی است و یاری رساندن به‌مصیبت‌زدگان و نجات آنان یک وظیفه مقدس ملی است.
کمک اهدایی سیمای آزادی به هموطنان مصیبت دیده در مناطق زلزله‌زده
تلویزیون ملی ایران سیمای آزادی، از روز 22آبان همه کمکهای مالی و تعهدات باقیمانده همیاران در داخل ایران را که هفته گذشته در بیست و دومین برنامه همیاری به سیمای آزادی، اختصاص داده‌اند به هموطنان داغدار و زلزله‌زده اهدا می‌کند و از همیاران عزیز درخواست می‌کند این کمکها و تعهدات را که به یک میلیارد تومان بالغ می‌شود، مستقیماً به هموطنان دردمند در مناطق زلزله‌زده برسانند.خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم روز چهارشنبه 24آبان غیظ رژیم آخوندی را از سیمای آزادی به‌خاطر انعکاس گسترده وضعیت هموطنان زلزله‌زده و اهدای کمکهای مردمی در برنامه همیاری به آنها نشان داد و نوشت:‌ (مجاهدین) با استفاده از فرصت پیش آمده برای کمک مردمی در زلزله کرمانشاه اقدام به اعلام شماره حساب در فرانسه برای جمع‌آوری پول کرده‌اند. همزمان با تبلیغ برای دریافت کمکهای مالی، (مجاهدین) در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به بهانه اطلاع‌رسانی بهتر، از مردم می‌خواهند تا تصاویر و اخبار خود را در خصوص حادثه کرمانشاه به شبکه‌های مرتبط با این گروه ارسال کنند. در اخبار و اطلاعات درخواست شده توسط (مجاهدین)، کاستیهای موجود در مناطق زلزله‌زده، خبرهای مربوط به اعتراضات مردم... دیده می‌شود در همین رابطه آنها تلاش دارند از فرانسه با روشهای مختلف از قبیل تلفن یا فضای مجازی با مردم حادثه دیده یا گروه‌های امدادی ارتباط برقرار... کنند.

این صفحه مستمر بروز میشود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر